Toda tú cimbreas, junco
con el viento de tu alma
que te para quieta o lanza.

Mūsu klubs

Flamenko ir ne tikai ritmiska kāju piesišana un tehnika. Tas ir kas vairāk – flamenko dvēseles atraisīšana caur katras dejotājas atbrīvošanos kustībā un dejā, ļaujot izpausties emocijām.
Mēs uzskatām, ka dejot var jebkurš, neatkarīgi no vecuma, fiziskās sagatavotības vai asins krāsas (mums it kā esot ziemeļnieku vēsās).
Gaisotne, ko rada no Spānijas pieaicinātie viesskolotāji, turpinās arī aizverot nodarbību telpas durvis, tiekoties kopējos atpūtas un izklaides pasākumos.
Silta un radoša atmosfēra, draudzīgs kolektīvs – tas ir Sol Flamenco!
Pagaidām mūsu studija apvieno 30 sievišķīgas un interesantas personības. Taču mēs gribam augt!

Patronese

Vecās dāmas stāsts

Kādu dienu viņa pēkšņi bija deju zālē, tajā – ar dzelteno grīdu. It kā vienmēr te būtu bijusi. Un tā šķietami vienkārši uz mums skatījās. Nē, ne vienkārši, bet nopietni un vienlaikus mazliet ironiski, mazliet kritiski. Melnās cirtas sagūlušas spāniski čigāniskā manierē, pati, šķiet, tūlīt celsies un nāks…

Neviens nezināja, no kurienes viņa nākusi un kurp tālāk vedīs viņas ceļš. Zinājām tikai to, ka viņa ir ELEONORA. Un ka viņas stāsts ir mūžīgs kā pasaule, kā sieviete, kā deja…

Varbūt nākusi no Aragonas un bijusi Kastīlijas valdniece, jo dzimusi pirms vairāk nekā 600 gadiem īpašā datumā – 20. februārī. Bet varbūt viņa ir jebkura cita pasaules vēstures Eleonora ar kopīgu vārda dienu 21. februārī. 

Kāda ir Eleonora? Gudra. Sievišķīga. Valdzinoša. Nevaldāma. Pieredzējusi. Necenšas koriģēt pasaules dīvainības, un vienmēr saglabā vēsu prātu. Laimīga. 

Radošā Apvienība

Ilvija

Kluba sirds un pasniedzēja

Saulīte. Ugunīgi karsta un latviski cēla. Aizrauj domubiedrus kaislīgā dejas un izjūtu ekspresijā. Līdere un vienlaicīgi komandas gars. Flamenko ir viņas būtība, jau ģenētiski iesēta. Veselīga dzīvesveida piekritēja un  kulinārijas improvizatore.  Patīk ceļot, izzināt un iedvesmoties no citzemju kultūras tradīcijām, īpaši no spāniski runājošām zemēm. Daži flamenko fakti skaitļos:
– pirmie apzinātie flamenko piesitieni izskanēja 2001.gadā, 
– kā pasniedzēja deju zāles priekšā nostājās 2008.gadā,
– apmeklētie semināri un meistarklases – 54 
– noorganizētas flamenko vasaras nometnes -13
– radīti radoši flamenko atskaites koncerti un koncertizrādes – 12
– nodejoti kurpju pāri – 8

Helena_1

Helēna

Pasniedzēja, dejotāja

Deja un kustība kā ceļš uz savu patieso ES.
Bērnībā Rīgas Vingrošanas skola, sporta deju klases, vēlāk iegūta Deju kolektīva vadītāja kvalifikācija, eksotisko deju apgūšana un darbs kā vēderdeju pasniedzējai.
Esmu patiesi laimīga, ka manā dzīvē ienāca Flamenko! Tā ir dejas māksla, kas vislabāk atklāj manu raksturu, māca uzdrīkstēties un ļauties neiedomājami bagātām un spilgtām emocijām. Es dejoju un manas acis mirdz! Tas nozīmē – esmu pareizajā vietā, šeit un tagad!

Alda

Кluba finanšu pārvaldniece

Kārtīga. Dara pareizās lietas pareizi. Viņai var uzticēties, jo nemāk nodot un pievilt. Pastāvīgi izdomā veidus, kā var dzīvot tā, kā pati vēlas, nevis tā, kā citi iesaka. Bauda dzīvi un nespēj palikt vienā vietā. Flamenko iemīlēja 2000. gadā, nejauši ieklīstot kādā Andalūzijas tablao.

Iveta

Projektu vadītāja, dejotāja

Ļoti patīk dejot. Dejo kopš bērnības – baletu, tautas dejas, akrobātisko rokenrolu u.c.  Vienmēr ir patikuši karstasinīgi ritmi, spilgtas emocijas un pārdzīvojumi. To visu atrada flamenko. Uzskata, ka deja ir ļoti labs veids, kā atslēgties no ikdienas lietām – darba, mājas, ģimenes.

Anna

Kluba radošā dvēsele, dejotāja

Anna – kluba radošā dvēsele, draugs un atbalstītājs praktiskos un dizaina jautājumos ar pieredzi gan flamenko dejā, gan tērpu darināšanā. Katru dienu iemācīties ko jaunu un ietērpt to dažādās radošās izpausmēs – tas ir viņas raksturojums. Dejo flamenko kopš 2002.gada.

Atsauksmes

Foto galerija

Video galerija