Al suelo te agarras, sueltas
mientras en lo alto tus manos alcanzan,
la bella danza flamenca.

Francesca Grima un Andrej Vujicic

Francesca Grima un Andrej Vujicic – lieliski pasniedzēji, talantīgi mākslinieki no Seviļas (Spānija). Mūsu flamenko iedvesmotāji un labi draugi jau daudzu gadu garumā, kuri Latvijā ir viesojušies vairākas reizes – gan meistarklasēs, gan vasaras nometnēs, gan arī uzstājoties festivālos ar savu flamenko kompāniju “Puerto Flamenco”. Ar viņiem kopā vienmēr ir interesantas un dziļas sarunas par flamenko, smiekli un dzīves baudīšana.

One of our favourite places for workshops!!! We love the summer camps that happen in amazing spots around the coast of Latvia. Great organisation and the students are keen and hardworking, so we can go through a lot of material! The studio in Riga is great too, there is a good and friendly energy from all involved and aside from sweating, exertion and lots of learning, we always have a laugh and a great time, both in and outside of classes. Always a place to look forward to coming back to and reconnecting with some lovely spirits!

Gabriel Aragú

Gabriel Aragú ir pārliecinošs un empātisks izpildītājs. Viņam piemīt savs īpašais stils,” tā raksta Seviļas mediji pēc flamenko izrādes  “Cuando todo empuja” noskatīšanās. Flamenko mākslinieks, kas meklē jaunus orģinālus ceļus, apvienojot flamenko ar pantomīmu un mūsdienu deju un aizraujot skatītāju līdz sirds dziļumiem. Mēs viņu pazīstam kā brīnišķīgu cilvēku un ļoti labu un atsaucīgu flamenko skolotāju, kura horeogrāfijas mācīties ir bauda.

¡Un lugar maravilloso! Muy acogedor y con un equipo de lujo. Bailar, soñar, vibrar … y siempre sonreir.

Úrsula Moreno

Úrsula Moreno  – harizmātiska flamenko māksliniece no Spānijas, kas ir ieguvusi godalgotas balvas “Concurso Internacional Flamenco de Ronda”. Dzimtajā pilsētā Malagā viņa vada savu flamenko deju skolu “Ursula Moreno Centro Cultural & Flamenco”. Viņa ir “Compañia Flamenca Alhama” un “Compañia Flamenca Antonio Andrade” soliste un režisore, kura izveidojusi skatuves iestudējumus “Noches de Amor”, “Vaya con Dios” un “Bailando al Cante”. Kopā ar flamenko dejas teātri Ursula ir uzstājusies arī Latvijā, dejojot galveno lomu flamenko uzvedumā “Mi Carmen flamenco.

Úrsula ir prasīga pasniedzēja, kura nodarbībās pievērš uzmanību detaļām un iedziļinās katras dejotājas izpildījumā.

Olga Pšeņicina

Olga Pšeņicina – Maskavas Lielā teātra horeogrāfe, flamenko pasniedzēja un profesionāla dejotāja, darbojusies daudzu teātra, baleta un flamenko izrāžu tapšanā.

Mums ar Olgu ir bijusi fantastiska kopēja pieredze, plecu pie pleca radot vairākus flamenko koncertu projektus, atrodot ceļu pie flamenko dejas saknēm caur Lorkas dzeju, kā arī radoši apvienojot Šekspīra barokālo poēziju ar spāņu dejas kaisli. Olgas enerģija, radošās idejas un absolūta atdošanās mākslai ir apbrīnojama!

Flamenko klubs „Tientos”

Flamenko klubs „Tientos” – mūsu domubiedrenes no Lietuvas ar kurām kopā esam svīdušas deju zālē, dziedājušas nometnes tusiņos un atbalstījušas viena otru daudzu gadu garumā. 

Draudzīgs un temperamentīgs flamenko dejotāju kolektīvs, kas kopš 2007.gada darbojas Viļņā divu pasniedzēju Marinas un Ilonas vadībā, kuras nerimstoši darbojas ar mērķi iepazīstināt un aizraut cilvēkus ar skaisto flamenko mākslu.  Viņu devīze ir – Gribi dejot? Nāc! Flamenko ir brīnišķīgs!

Spāņu kultūras centrs "Séneca"

Daudzu mūsu dejotāju alma mater spāņu valodas apguvei. Vieta, kurā var patiesi iegrimt spāņu valodas un kultūras baudīšanā gan regulārajās nodarbībās, gan iknedēļas teātra, kino un spēļu pulciņos kopā ar pasniedzējiem no Spānijas. Un kur nu vēl ikgadējās ballītes – fiestas, ar milzīgo spāņu paelju, konkursiem, jautrību un karstajām dejām!

Labākā vieta Latvijā, kur mācīties spāņu valodu!

Sol Flamenco biedriem draugu cenas (atlaide 15%)!

Knīpas un Knauķi

Knīpas un Knauķi – ar dziedošo bērnu ģimeni, kuru vada un lolo trīs burvīgas pasniedzējas – Sanita, Jonita un Edīte, mēs draudzīgi sadzīvojam mājīgajās Rīgas Latviešu biedrības telpās. Tur dažāda vecuma bērni mācās dziedāt dziesmas un arī dzīvot dzīvi ar labas garšas un mīlestības izjūtu – lai izdotos „garšīgi” dziedāt „garšīgas” dziesmas, lai izdotos „garšīgi” koncerti, teatrāli uzvedumi, izrādes un lai izdotos „garšīgi” iemācīties nošu un deju pamatus.

Draugu cenas Sol Flamenco biedru bērniem.

Perpetuum Ritmico

Perpetuum Ritmico – no latīņu valodas tulkojas kā nebeidzamais ritms un dinamiski un darbīgi ir arī sitaminstrumentu ansambļa puiši – Guntars Freibergs, Mikus Bāliņš, Elvijs Endelis un Ernests Mediņš, kuri par sevi saka: “Mūsu apvienību raksturo aizrautība, atraktivitāte, profesionalitāte un domu lidojums. Savos priekšnesumos mēs apvienojam ļoti dažādus mūzikas virzienus, izmantojot ārkārtīgi plašu sitaminstrumentu paleti. Ansambļa repertuārs plešas no folkloras līdz avangardam, ar klasiskās mūzikas bagāžu caur laicīgajiem populārās kultūras stiliem“.

Pateicoties aizrautībai ar  Spānijas ritmiem un flamenko, radās Ernesta Mediņa oriģinālkompozīcija “Hispanico”.

Havjērs Garsija

Havjērs Garsija meksikāņu šefpavārs –  mūsu kluba lielais draugs un atbalstītājs. Priecē un papildina kluba pasākumus ar garšīgiem spāņu ēdieniem – paelju, tapām un citiem gardumiem.