Conjunción de alma y corazón
en un cuerpo de mujer, que baila;
y ue taconea al son,
de una guitarra y unas palmas y una voz.

Flamenko deju nodarbības

Flamenko tehnikas nodarbības

Tehnikas nodarbības ir vērstas uz kāju piesitienu trenēšanu, izpildot dažādas sarežģītības piesitienu virknējumus. Attīstām koordināciju, apvienojot soļu elementus ar roku un ķermeņa kustībām. Apgūstam soļu un kāju piesitienu kombinācijas dažādos flamenko ritmos, kas vēlāk tiek izmantotas deju horeogrāfijās. Flamenko tehnikas nodarbības ir organizētas dažādiem līmeņiem – iesācējiem pēc pamatkursa pabeigšanas, dejotājām ar 2-3 gadu pieredzi un dejotājām ar lielu pieredzi

Flamenko dejas horeogrāfija

Šis kurss dejotājām ir vismīļākais, jo beidzot varam izpausties dejā. Pēc cītīgas tehnikas kursu apmeklēšanas, tas ir kā saldais ēdiens, kas ļauj visu iepriekš mācīto apvienot skaistā galarezultātā! 

Dejas horeogrāfija tiek piemērota katrai grupai atkarībā no līmeņa. Mēs mācāmies Mirabras, Canasteras, Farruca, Alegrijas, Solea ar lakatu un citas skaitas flamenko dejas.

Ritma (Compas) nodarbības

Ritms jeb Compas, kā to sauc flamenko valodā, ir flamenko dejas sirdspuksti. Tas ir pamatu pamats, lai varētu izprast un dejot flamenko. Šīs nodarbības ir paredzētas ritma, koordinācijas un pārliecības stiprināšanai. Mēs apgūstam tehniku, kā, plaukšķinot ar rokām, iegūt pareizo skaņu. Mācāmies, kā skaitīt – Un y Dos y Tres, Cuatro… Nodarbības uzsākam ar palmas (ritma izsišana ar plaukstām) vingrinājumiem – pamatritmiem un contratiempo. Tas notiek grupās, pāros un individuāli ar pasniedzēju. Vēlāk apgūstam, kā spēlēt palmas un vienlaikus darboties ar kājām, lai attīstītu un uzlabotu koordināciju.

Kastaņešu spēles nodarbība

Castanuelas jeb pallilo tiek uzskatītas par spāņu mūzikas instrumentu, kas kopā ar klasisko ģitāru pārstāv flamenko mūziku un deju, un arī spāņu folkloru. Instruments, kuru  klausoties mums vienmēr rodas asociācijas ar Spāniju, ir šīs valsts kultūras mantojuma sastāvdaļa. Kastaņetes piešķir mūzikai īpašu raksturu. Īpaša dejotāja meistarība ir vienlaicīgi pārvaldīt divus perkusiju instrumentus – kājas un kastaņetes.

Nodarbībā tiek apgūti kastaņešu spēles pamatelementi – pareizs kastaņešu novietojums, roku pozīcija; tiek apgūti dažādas grūtības pakāpes vingrinājumi, lai nostiprinātu  spēlēšanas tehniku un uzlabotu ātrumu. Dejotājas ar kastaņešu spēlēšanas pieredzi mācās dejas horeogrāfiju. 

Aksesuāru tehnika

Lai bagātinātu flamenko dejas izpildījumu, dejotāji var izmantot dažādus aksesuārus – lielu lakatu, ko sauc arī par manton de Manilla, lielu vēdekli pericon vai mazo vēdeklīti abanico, spieķi baston un cepuri. 

Katram aksesuāram ir savi tehniskie knifi, kurus piedāvājam apgūt aksesuāru tehnikas nodarbībās. 

*Aktuālo nodarbību sarakstu skatīt zemāk

Kas ir nepieciešams, lai varētu sākt dejot flamenko:

  • vēlēšanās dejot
  • stabilas kurpes uz neliela papēža
  • ērts apģērbs – legingi, T-krekls vai bodijs
  • kupli svārki

Pieteikties nodarbībai

Nodarbību saraksts no 2024.gada 8.janvāra

Pirmdiena
Monday
Otrdiena
Tuesday
Trešdiena
Wednesday
Piektdiena
Friday
Sestdiena/svētdiena
Saturday/sunday
18:15 - 19:15
Flamenko pamati
Flamenco basics

Iesācēji I/Beginners
18:15 - 19:15
Ķermeņa tehnika/Sevillanas
Body technique/Sevillanas

Iesācēji I un II/
Beginners I and II
Privātstundas vai
Tematiskie flamenko vakari/
filmas 1x mēnesī

Private classes or Flamenco events
Privātstundas/
Meistarklases/
Bata de cola nodarbības

Privet classes/
Masterclasses/
Bata de Cola classes
19:15 - 20:15
Compas/Palmas/Jaleos

Vecākā grupa/
Advanced group
19:20 - 20:20
Buleria tehnika/horeo

Iesācēji II/
Vidējā grupa
Beginner II/ Intermediate
19:15 - 20:15
Solea por Buleria/Baston

Vecākā grupa/
Advanced group
20:15 - 21:15
Solea por Buleria tehnika/horeo

Vecākā grupa/
Advanced group
20:20-21:20
Compas/Palmas/Jaleos

Iesācēji II/
Vidējā grupa
Beginners II/
Intermediate
20:15 - 21:15
Deju atkārtošana vai
Bata de Cola nodarbība

Dance repetition or Bata de Cola class

Iesācēji I – jauni dejotāji bez pieredzes vai minimāla pieredze/ Beginners I – new dancers without or minimal experience

Iesācēji II – ar flamenko pamatzināšanām un pieredzi sākot no 6 mēnešiem līdz …/ Beginners II – dancers with basic flamenco knowledge and experience from 6 month to…

Vidējā grupa – vidējas sarežģītības nodarbības dejotājām ar vairāku gadu pieredzi/ Intermediate – classes of medium complexity dancers with several years of experience

Vecākā grupa – augstas sarežģītības, intensīvas nodarbības/ Advanced group – high complexity, intensive classes